Kaymakamımız Sayın Enver ÖZDERİN İlçemizdeki okullarda görev yapan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerle bir toplantı yaptı. 
Hem tanışmak hem de ilçenin sosyo-ekonomik yönünü ailesel yapısıyla ele almak maksadıyla Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda okul ve aile arasındaki iletişim, Korgan’ın coğrafi yapısı ve aileler üzerindeki etkisi, öğrencilerin okul sonrası mesleki hayatlarındaki meslek seçimi, rehber öğretmenlerinin sorunları, veli toplantılarında aile fertlerinin toplantılara katılım oranları, öğrencilerin iletişimdeki koordine durumu ve birbirleriyle etkileşimleri ele alındı.
 
Ayrıca öğrencilerin meslek seçimlerinde bilinçlenmeleri amacıyla ilgili yetkililerden bilgi almaları kararlaştırıldı. Öğrencilerin sorun ve sıkıntılarını iletemedikleri durumlarda nasıl davranılması gerektiğinin belirlenmesine de dikkat çekildi.
 
Kaymakamımız toplantı sonrası karşılıklı fikir alış verişinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesini yürüttüğü konularda devamlılığın sağlanması noktasında rehber öğretmenlerimize önemli görevler düştüğünü söyleyerek toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.